lulaclinic.com - Zofia Polakowska

Zofia Polakowska

Specjalista dermatologii i wenerologii

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu współpracującą z nami Panią doktor Zofię Polakowską Specjalistkę Dermatologii i Wenerologii z szerokim doświadczeniem pracy klinicznej na oddziałach dermatologicznych i wenerologicznych. Pani doktor zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób dermatologicznych i wenerologicznych u dzieci i dorosłych. Prowadzi również profilaktyczne badania dermoskopowe zmian skórnych. Wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zabiegi laserowe oraz zabiegi z zakresu dermatochirurgii.

Edukacja

Pani doktor w 2012r. ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów odbywała staż podyplomowy w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku. W 2014r. przystąpiła do Lekarskiego Egzaminu Państwowego uzyskując jeden z najwyższych wyników. W 2014 roku rozpoczęła specjalizację w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2020 r. po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego otrzymałam tytuł specjalisty Dermatologii i Wenerologii. Pani doktor jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Od 2014 roku prowadzi zajęcia ze studentami w Klinice Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM w języku polskim jak i angielskim. Ustawicznie aktywnie uczestniczy w zjazdach, konferencjach i sympozjach dermatologicznych w Polsce i na świecie, wygłaszając prace poglądowe i naukowe. Podczas wieloletniej kariery odbywała liczne staże i kursy krajowe i zagraniczne z zakresu dermatologii, wenerologii i medycyny estetycznej m.in.:
- jako jedyny młody dermatolog z Polski odbyła kurs z zaawansowanych technik dermatochirurgicznych w Brukseli,
- odbyła kurs z diagnostyki i leczenia infekcji przenoszonych drogą płciową w Bukareszcie.
Pani doktor Zofia Polakowska jest kilkukrotną stypendystką Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Od 2012 roku kształci się i doskonali w kierunku medycyny estetycznej. Jej kompetencje i umiejętności potwierdzają odbyte liczne kursy i szkolenia z zakresu medycyny estetycznej i anty-aging.

Życie prywatne

Młodzieńcze lata spędziła w Kanadzie i biegle posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim. Jest szczęśliwą żoną i mamą. W wolnych chwilach poświęca się uprawianiu sportów oraz grze na saksofonie. Lubi podróżować i poznawać nowych ludzi.

Powrót

© LulaClinic 2020